Чорний екран при включенні комп

при включенні ПК монітор переходить в енергозберігаючий режим, хоча кулер працює, і ніби всі признаки що все працює   

Чорний екран при запуску комп'ютера - це, мабуть , найстрашніша і в тойже час однозначна несправність комп'ютера.
 

 

   Якщо при включенні комп'ютера , на монітор не виводиться ні яких символів , заставок , а замість цього Ви бачите просто чорний екран - то з одного боку , однозначно немає проблем з програмною частиною ПК (причина не в Windows , драйверах або програмах ) , але з іншого боку - несправність в апаратній частині може обійтися дорогим ремонтом .
 

 

   Причину несправності , при якій екран монітора залишається чорним після натискання кнопки включення шукати слід в системному блоці або моніторі ПК. Сумною стороною діагностики в такій ситуації є те , що вартість заміни або ремонту вийшовшої з ладу деталі може обійтися в дуже солідну суму. Також діагностику краще все-таки довірити фахівцям , так як будь-які помилки можуть привести до поломки інших комплектуючих комп'ютера.
 

 

   Давайте розглянемо основні причини появи чорного екрану при старті ПК. Нижче наводяться тільки ті причини , діагностику яких ви можете провести самостійно вдома , без залучення майстрів сервісного центру.

 

   Монітор. Перше і найпростіше , що можна зробити - це перевірити стан монітора. Вимкніть системний блок від електричної мережі , натисніть кнопку вимикання на моніторі . Після цього від'єднайте провід йде від монітора до системного блоку . Потім знову увімкніть монітор! Якщо на корпусі монітора загориться лампочка- індикатор напруги , а на самому екрані з'явиться табличка привітання або діагностики монітора (наприклад , може з'явитися напис " NO SIGNAL ", "Энергосберегающий режим" ) , то монітор , швидше за все , справний і справа не в ньому. Перевірте роз'єми інформаційного кабелю , щільно і надійно з'єднайте його з системним блоком. Звичайно ж , для 100% впевненості в справності монітора , його слід підключити до іншого комп'ютера , або ж роз'єму ноутбука для зовнішнього монітора.

 

   USB роз'єми. Уважно огляньте стан всіх USB портів комп'ютера , подовжувачів USB , а також USB пристроїв (флешки , мишки , веб -камери тощо) USB роз'єми не повинні мати механічних пошкоджень. Контакти їх повинні бути справні і не зламані. Якщо є така можливість , то такі порти відразу ж слід відключити від материнської плати комп'ютера (це стосується в основному переднім роз'ємів на корпусі ПК). Всі USB пристрої, що підключаються до комп'ютера потрібно перевірити на предмет пошкодження - їх проводи не повинні бути перегнутими , або обірваними . Клавіатура може бути залита рідиною ( таку клавіатуру слід відключити і відправити в ремонт ) . Роз'єми флешки можуть бути зламані. Ніколи не користуйтеся USB обладнанням з механічними дефектами або які мають запах горілого !
Подальші дії вимагає професійних знань внутрішнього устрою системного блоку ПК , а також призначення всіх його складових елементів . Не слід розкривати корпус комп'ютера і намагатися лагодити його самостійно , якщо Ви цього ніколи не робили. Краще звернутися до фахівців. Але наведемо моменти , які ви можете провести самостійно , маючи достатні знання свого ПК. Всі дії потрібно проводити тільки при відключеному від мережі живлення комп'ютера! Комп'ютер включати слід тільки для перевірки результату ремонту. Не можна докладати зайвих зусиль. Якщо не знаєте , як від'єднується та чи інша плата! Всі деталі комп'ютера досить крихкі.

 

   Пил. Від нього чистити комп'ютер слід завжди і регулярно , навіть якщо все працює справно ! Це самий найлютіший ворог всієї побутової електронної техніки. Користуватися краще пилососами які мають можливість роботи на « видув» . Пил слід здувати , а не всмоктувати - так менше ймовірності пошкодити плати . Можна скористатися феном для сушіння волосся , або компресором , потужним насосом для матраців. Не думайте , що якщо зовні пилу не помітно , то її там немає. Пилу в комп'ютері завжди багато , і вона дуже дрібна , тому такий "клінінг" слід проводити не в квартирі , а на відкритому просторі (балкон або сходовій клітці) , а також не забувайте користуватися захисною маскою, в поросі зазвичай багато бактерій.

 

   Перевірте всі роз'єми і дроти ! Акуратно перевірте всі з'єднання , роз'єми , шлейфа , засувки всередині системного блоку. Огляньте роз'єми на механічні пошкодження і обгорання . Провід не можна приєднувати в «натяг» ! Якщо не вистачає довжини кабелю , або переставте підключаємий пристрій в інший роз'єм , або купіть подовжувач кабелю. Дуже часто ламаються роз'єми широких шлейфів жорстких дисків стандарту IDE. Не слід їх лагодити - замініть ! Акуратно перевірте оперативну пам'ять , відеокарту - вони можуть не до кінця сидіти в своїх гніздах. Просто вставте їх на місце! Якщо вся оперативна пам'ять комп'ютера складається з двох і більше плат , то для перевірки вийміть їх всіх , а потім перевірте включення ПК з установкою кожної планки пам'яті по одній. Можливо, одна з них несправна.
   Механічні ушкодження. Системний блок міг бути залитий водою , або іншою активною рідиною. У моїй практиці бували випадки , коли комп'ютер не працював після того як в квартирі робили ремонт - всередину системного блоку потрапляли краплі шпалерного клею або вапна. Не рекомендується працювати при відкритій бічній кришці корпусу. Система вентиляції комп'ютера самодостатня ! І правильно вона буде працювати тільки при закритому корпусі ! Також домашні тварини можуть взяти активну участь у поломці комп'ютера. Огляньте дроти - вони можуть бути перегрижені ними, а всередині комп'ютера Ваші домашні вихованці можуть запросто влаштувати , вибачте мене , туалет! 

 

Всередині корпусу можуть виявитися монети , гайки та інші дрібні металеві речі . Приберіть їх , так як це часто є причиною короткого замикання , через що комп'ютер не завантажується належним чином .

 

Огляньте всі електронні компоненти на наявність слідів короткого замикання. Якщо є нагар , сажа , або коли після всіх вище сказаних порад нічого не дало результату, то звертайтеся до фахівців, тобто до нас (працюємо в межах м.Стрий та району)- бо своїми силами тут не впоратися , потрібен якісний ремонт або заміна деталей! Успіхів! Дякую за увагу!

                                                                             автор: Ростислав Д.Обновлен 03 дек 2015. Создан 17 дек 2013