Знайомство з Microsoft Windows 8 (огляд, тест)

основні можливості, нововведення, технічні вимоги для Віндовс 8Основне, що ви провинні знати про Microsoft Windows 8

 

   Зараз Windows 8 - одна з найбільш обговорюваних тем в Інтернеті. Одні критикують Microsoft за те, що вона забрала з робочого столу кнопку «пуск», інші, навпаки, хвалять компанію за те, що в зовнішньому вигляді самого популярному в світі сімействі ОС Windows нарешті відбулися хоч якісь рішучі зміни. Про те, у що перетворилася Windows 8, я розказуватиму у цій статті.


     Отже, починаємо огляд:

 

Системні вимоги ОС Windows 8

 

Якщо ви хочете використовувати на своєму комп'ютері Windows 8, вам знадобиться:

 Процесор: 1 гігагерц (ГГц) або вище з підтримкою PAE, NX і SSE2 

 ОЗУ: 1 гігабайт (ГБ) для 32-розрядної версії або 2 ГБ для 64-розрядної версії.

 Вільне місце на жорсткому диску: 16 гігабайт (ГБ) для 32-розрядної версії або 20 ГБ для 64-розрядної версії.

 Графічний адаптер: графічний пристрій Microsoft DirectX 9 із драйвером WDDM.

 

Основні можливості:

 

Прискорене завантаження: Операційна система Windows 8  загружаеться за 6-8 секунд, на відміну від Windows 7 ,якій потрібно для цього близько півтора хвилини. 

 

Скидання та відновлення(откат системи): Попередні версії Windows дозволяють користувачам комп'ютерів повернутися до стану, в якому вони були після початкової установки системи. На жаль, ця процедура досить складна. Особливо для тих, хто не дуже розбирається в компютерах . А от Windows 8 має зручний засіб, у вигляді майстра  для оновлення та зміни системи на комп'ютері. Тобто, Ви зможете скинути систему до початкового стану в якому вона була після першої установки Windows. При цьому буде очищено всі, включаючи програми, налаштування та персональні дані. Також можна буде перевстановити систему, але зберегти при цьому всі ваші особисті дані і додатки без змін.

 

 Windows to Go: За допомогою цієї можливості ви зможете завантажувати повноцінну копію операційної системи з флеш накопичувача або USB жорсткого диска. Це дозволить зберігати всі ваші конфіденційні дані в повному секреті: після вилучення зовнішнього носія, Windows 8 негайно блокується, і якщо протягом 60 секунд, накопичувач не буде знову підключений, пристрій буде вимкнено.

 

Windows Store(Магазин): Ідея цього додатку схожа з ідеєю Apple App store і Android Market. За допомогою нього, власник Windows 8 планшета і комп'ютера може отримати доступ до додатків, оптимізованим для роботи в цій операційній системі, більшість з яких є безкоштовними або мають можливість пробного запуску. А це економія часу.

 

Стрічковий (Ribbon) інтерфейс: Вперше стрічковий інтерфейс з'явився в Microsoft Office 2007, і його ідея полягає у використанні панелі інструментів, на якій розташовуються вкладки та кожна вкладка має свої власні розділи та міні-панелі інструментів. Це рішення дозволяє обходитися без використання декількох класичних текстових меню, які мають величезну кількість підрозділів. У Windows 8 вона використовується всюди і в першу чергу  Провіднику. 

 

Підтримка Wi-Fi Direct: Так само, як і в операційній системі Android 4,  Windows 8 має підтримку Wi-Fi Direct. Це дозволяє пристроям, що мають можливість Wi-Fi підключення, отримувати прямий доступ один до одного без необхідності використання додаткового обладнання, такого, як Wi-Fi роутер.

 

Пряма підтримка ISO образів: Багато хто з нас стикалися з ISO образами різних дисків ігор,чи  програмного забезпечення, і досі для роботи з ISO файлами треба було спеціальне програмне забезпечення, типу Алкоголь чи Демон Тулс. Windows 8 вміє працювати з образами дисків безпосередньо, в провіднику такі файли  монтуються як окремі віртуальні диски. 

 

Можливість розміщення додатків пліч-о-пліч (Side by Side): Windows 8 на планшетних комп'ютерах орієнтована на використання Meto інтерфейсу, основна ідея якого полягає в тому, що корисний вміст додатка займає весь екран. Немає ніяких рамок, панелей, меню та іншого - один лише тільки контент. Крім того в Windows ви можете розташувати два або більше додатка на екрані пліч-о-пліч. При цьому екран, виявляється, поділений на частини (плитки), кожна з яких відповідає окремому самостійному додатку, які при цьому працюють одночасно. 

 

Підтримка ARM процесорів: Переважна більшість сучасних планшетів і смартфонів створені на базі ARM процесорів. Однак, попередні версії Windows могли працювати тільки на пристроях з процесорами x86 (Intel, AMD). ARM процесори відрізняються меншою вартістю, більш низьким енергоспоживанням і при інших рівних параметрах, мають більш високою продуктивністю. Тому підтримка ARM процесорів в Windows 8 дозволяє наблизити вартість, енергоспоживання та інші споживчі якості Windows планшетів до планшетів, які зараз працюють під управлінням Android і iOS. 

 

Windows Live SkyDrive: SkyDrive - це фірмовий хмарний сервіс зберігання даних компанії Microsoft. Багатьом з нас можливості хмарного зберігання даних в Інтернеті знайомі завдяки додатку Dropbox, проте в Windows 8 ці можливості  вбудовані в систему, і вам не треба буде запускати окрему програму або веб-браузер, щоб отримати доступ до файлів, що зберігаються в хмарі. 

 

Hyper V: Ця вбудована в систему технологія стане в нагоді тим, кому знадобиться запускати додатки, призначені для інших операційних систем або більш старих версій Windows. Hyper V дозволить, використовуючи віртуальну машину, запускати на Windows 8 пристрої інших операційних системи, включаючи і більш ранні версії Windows. Hyper V вимагає наявності 64-розрядного процесора для своєї роботи. 

 

 

 

Новий диспетчер задач: Windows 8 має більш простий і зручний у використанні диспетчер задач. Він створювався з урахуванням потреб як простих, так і більш досвідчених користувачів. Головне вікно диспетчера задач не перевантажено лякаючою недосвідченого користувача інформацією: він бачить простий список запущених програм і може звідси закрити завислий додаток. Досвідчені користувачі можуть отримати повну і детальну інформацію про запущені додатках, завантаження процесора, пам'яті, використанні мережеві ресурси і т.п., відкривши спеціальну вкладку диспетчера задач.

 

Висновки: Програмісти, дизайнери і маркетологи Microsoft виконали велику роботу над Windows 8. На ПК до оболонки Metro звикнути не так складно, як може здатися на перший погляд, а в режимі планшета вона працює просто чудово. Оновлений інтерфейс робочого столу, особливо в провіднику, пішов тільки на користь Windows. Працювати з ОС стало приємніше, і вперше бажання встановити Total Commander  було не таким сильним, як на «сімці». Мінуси, у нової системи теж є. Перший мінус, проблеми з підбором драйверів, особливо Wi-fi (вирішується ця проблема обновленням Bios, але ж не всі прочитають мою статтю) Другий мінус- це все той же Metro. Хоч і звикнути до нього можна, але, швидше за все, вийде це не у всіх.  Таким чином, у Win7 з'являються всі шанси поставити новий рекорд по «живучості» і обійти тим самим стареньку Windows XP, яку, як і Internet Explorer 6, вже давно пора відправити на заслужений відпочинок. Третій мінус - це софт. На момент виходу огляду програм в магазині Win8 було не так багато, як хотілося б, але Майкрософт ще має можливість виправитись.

                                                                             Автор: Ростислав Д. 

 

 

 

 Обновлен 11 янв 2013. Создан 05 янв 2013