Рекомендації при покупці б/у ноутбука
Купити новий ноутбук може дозволити собі далеко не кожна людина. І щоб заощадити, люди купують уже вживані ноутбуки. У цій статті ви дізнаєтеся, як правильно вибирати і на що звертати увагу при покупці б/у ноутбука.

Вартість ноутбука, який був у вжитку не повинна перевищувати 70% від вартості нового, так само бажано купувати б / у ноутбук не старший трьох років. Зазвичай в комплекті до ноутбуків, який був у використанні, буде тільки зарядний пристрій, не переживайте, драйвера ви завжди зможете знайти на сайті виробника, а операційну систему можете або купити в магазині (800-1400грв), або викликати майстра(100-150грв)природно це буде піратська версія . Якщо встановлена операційна система, ви зможете скопіювати драйвера з уже встановленої Windows, за допомогою програми Driver Genius. Про копіюванні драйверів ви можете почитати статтю (Що таке драйвер). Звичайно, якщо до ноутбука в комплекті буде йти коробка, документи, драйвера, операційна система, і залишилася гарантія від виробника, це однозначно кращий вибір і дуже добре. Якщо ж гарантія не надається, то ви завжди можете подивитися б/у ноутбуки у фірм перекупників, вони дадуть вам гарантію на 3 місяці, але не більше. Природно вартість буде вище, ніж у приватної особи, але не вище вартості нового.

Якщо ви все ж зважилися ризикнути і купити ноутбук у приватної особи, то вам допоможуть мої поради


У першу чергу при зустрічі з продавцем звертайте увагу на його зовнішність, якщо він одягнений непристойно і неохайно, швидше за все, з ноутбуком він поводиться так само. Далі ви повинні повністю оглянути кожен сантиметр ноутбука на наявність ушибів, подряпин, тріщин. Їх наявність може означати, що його кидали, в подальшому це може вплинути на його роботу.

Після перевірки на пошкодження, відкрийте ноутбук, увімкніть його. Перевірте матрицю на наявність битих пікселів. Биті пікселі, це коли на активній матриці монітора кожен піксель управляється окремим тонкоплівкових транзистором і коли він виходить з ладу, то утворює на моніторі не активну чорну крапку яка не змінює колір при зміні зображення, що означає битий піксель.

У включеному стані закрийте і відкрийте його,трохи покрутіть кришку, і дивіться, чи не моргає  екран.Якщо так, то це признак несправності шлейфа. Гляньте на екран з різних кутів, зверніть увагу на яскравість, чи рівномірна вона по всьому екрану. Якщо ні, то це означає, що деформований світловідбиваючий матеріал, який знаходиться під матрицею і це проявляється світлими або темними плямами, розміром в пару сотень і більше пікселів. Такі ушкодження відбуваються при механічному впливі на кришку матриці із зовнішнього боку.

Уважно огляньте клавіатуру, відкрийте текстовий документ і перевірте кожну клавішу. При цьому задавайте багато питань продавцеві: чому продаєте, що з ним не так, коли купили і т.д. Якщо не впевнено відповідає, робить паузи між словами, скоріше за все бреше. Далі, знаючи характеристики ноутбука, ви повинні перевірити, чи збігаються вони зі справжніми. Відкрийте "мій комп'ютер" і подивіться у властивостях кількість оперативної пам'яті і потужність процесора, відео карту можна подивитися у властивостях робочого столу, на вкладці «додатково», або почитати мою статтю, (Як дізнатися параметри свого комп'ютера). Огляньте DVD-привід, вставте декілька дисків, перевірте, чи нормально читає він їх. Перед покупкою візьміть з собою звичайну флешку для того, щоб перевірити справність USB портів. Зношеність батареї ви можете перевірити у вкладці «Електроживлення» в панелі інструментів, або спеціально розробленими програмами для тестування акумуляторних батарей.

Перевірка стабільності роботи під навантаженням.

При сильному навантаженні процесора, відеокарти, пам'яті, ноутбук не повинен йти у аварійне перезавантаження з синім екраном, або відключатися. Якщо таке відбувається, значить, можуть існувати проблеми з материнською платою, оперативною пам'ятю, жорстким диском. Для того щоб протестувати ноутбук, можна скористатися програмкою Prime95(то цій ссилці можна її скачати і подивитися інструкцію по використанні

http://www.overclockers.ru/softnews/16795/Prime95_23.8_kak_moschnyj_test_stabilnosti_sistemy.html.

Попросіть продавця надати вам гарантію на пару днів, для того щоб переконатися, що ноутбук працює без збоїв.

Це основне на що ви повинні звертати увагу. Удачної вам покупки!

                                                                           

                                                                           автор: Ростислав Д. Создан 26 июл 2012