Як захистити себе в онлайн-покупках і не "лоханутися"
      Багато українських користувачів вже оцінили переваги інтернет-торгівлі. Однак зі зростанням популярності онлайн-платежів зростає інтерес до них і у зловмисників, які шукають "легкої наживи".

      Ось які поради в даному випадку дає аналітик та спеціаліст по інформаційній безпеці Ростислав Д. 

      Збираючись за покупками в Інтернет, не зайвим було б обзавестися окремою банківською карткою і зберігати на ній невеликі грошові суми, поповнюючи баланс перед кожним платежем. Особливу увагу варто приділити вибору онлайн-магазина. Найкраще здійснювати шопінг на відомих і добре зарекомендованих веб-ресурсах. У них не може бути «лєвий» інтернет-адрес виду www.ds3a10dghr1siuy.ijgt3.com.Тем не менше, при пошуку підходящого магазину великий ризик опинитися на шахрайському сайті. Розпізнати його можна, в тому числі, і по оформленню, яке, як правило, відрізняється простим, невибагливим дизайном, непрацюючими посиланнями, а деякі вкладки і сторінки можуть і зовсім не функціонувати, або видавати помилки.
      У разі виникнення сумнівів у надійності обраного онлайн-магазину інформацію про нього, включаючи контактні дані, банківські реквізити та багато іншого, можна перевірити в Інтернеті.

      Основна небезпека при здійсненні покупок в Мережі підстерігає, насамперед, на стадії оформлення онлайн-платежу або банківської операції. Для того щоб зловмисники не перехопили конфіденційні дані користувача, введені на сайті інтернет-магазину, необхідно, щоб ці відомості пересилалися в зашифрованому вигляді. Перше, на що варто звернути увагу перед введенням секретних даних, це наявність в адресному рядку браузера букв «HTTPS». Крім цього, про безпеку сайту, який використовує справжній цифровий сертифікат, свідчить спеціальна іконка у вигляді замку, яка може розташовуватися тільки в адресному рядку або рядку браузера (внизу, на рамці вікна браузера). 
      Часто при покупця існує вибір: оплатити товар через власну форму оплати магазина або скористатися однією з платіжних систем (Paypal, payonlinesystem, WebMoney, ЯндексДеньги та інші). Якщо немає довіри до інтернет-магазину, можна вибрати оплату через сервіс платіжних систем. Це не забезпечить від переведення грошей на рахунок шахраїв, але збереже персональні дані і вбереже від більш серйозних втрат.  
     Однак позбутися грошей можна не тільки при здійсненні покупок, але і користуючись послугами банківських онлайн-сервісів. Кіберзлочинці йдуть на всілякі хитрощі для отримання даних банківських карт та іншої конфіденційної інформації. З цією метою вони заманюють користувачів на підроблені сайти банків, фінансових організацій, використовують шпигунські програми, які перенаправляють клієнтів таких сервісів на шахрайські сайти. Особливо великий ризик "засвітити" свої дані, здійснюючи операції з банківськими картами з публічного комп'ютера або пристрою, підключеного до публічної мережі Wi-Fi.
      «Не варто боятися робити покупки і користуватися послугами онлайн-банкінгу. Для безпеки своїх коштів слід бути уважними та дотримуватися профілактичних заходів, - коментує автор статті Ростислав Д,  - Користувачам слід вибирати складні паролі для доступу до банківських сервісів в Мережі, використовувати віртуальну клавіатуру для введення конфіденційних даних, а платіжні операції виконувати в так званій «пісочниці» - ізольованому середовищі для запуску будь-якої програми або сайту. Такі компоненти входять до складу багатьох антивірусних програм і допоможуть позбавити вас  неприємностей, захистивши ваші гроші від посягательств кіберзлочинців ».

                                                            

                                                           автор:Ростислав ДСоздан 11 июл 2012