Що таке драйвер?
Майже кожна людина при роботі на комп'ютері так чи інакше стикається з необхідністю установити, переустановити чи видалити драйвер. Причому дехто навіть не в курсі, що це таке - так як виробники комплектуючих намагаються захищати користувачів від таких мудрих слів і роблять так, що установка відбувається у спрощеній формі.

Наприклад, на дисках, які йшли до вашого ПК або ноутбука напевно були якісь драйвера: до відеокарти, до материнської плати або до звукової плати.

 

Що ж таке цей самий драйвер?

Драйвер - це програма, яка здійснює доступ операційної системи до деталей комп'ютера. Для кожного пристрою в комп'ютері, будь то велика материнська плата або зовсім маленький USB порт потрібен свій драйвер для роботи.

Причому є один фактор - для кожної оперційної системи(Xp,Seven) потрібен свій драйвер, і для кожного пристрою також потрібен свій драйвер. Тобто через це виникає невелика плутанина. Щоб полегшити життя простого користувача, виробники комплектуючих намагаються після виходу нового пристрою випустити до нього драйвера для всіх популярних ОС. А творці операційних систем намагаються в свою чергу в своїй системі зробити підтримку якомога більшого числа пристроїв. Також виробники пристроїв намагаються робити підтримку якихось функцій на стандартних драйверах - наприклад відеокарта у вас запрацює і без драйверів, але щоб ви змогли скористатися всіма можливостями вам потрібно встановити рідний драйвер для відеокарти.
 

 

Чому треба оновлювати драйвера?

Драйвера потрібно оновлювати - так як в новіших драйверах розробники найчастіше реалізовують новий функціонал, виправляють помилки в роботі драйвера, оптимізовують старі функції. Іноді драйвера оновлювати і не потрібно - це буває коли нові драйвера вносять нові проблеми в роботу пристрою: буває і таке, але рідко.
 

Що таке рідний драйвер?

Рідні драйвери це ті, які були випущені спеціально для вашого пристрою виробником цього пристрою. Буває таке, що ви встановлюєте, наприклад, драйвер від монітора Samsung на монітор View Sonic і у вас все прекрасно працює. Це скоріше виняток із правил і ставити потрібно виключно рідні драйвера.

 

Як зберегти драйвера перед тим як

встановлювати заново Windows?

Перш ніж ви будете встановлювати заново операційну систему Windows, потрібно скопіювати драйвера з нашої робочої системи на флеш-носій, компакт диск або на інший розділ вашого жорсткого диска. Зазвичай операційна система встановлена на розділ під літерою (C) і якщо ви вирішите зберегти драйвера на інший розділ вашого жорсткого диска, то вам потрібно вибрати розділ, де ви зберігаєте свої звичайні дані музику, фільми, фотографії. Такі розділи позначаються буквами (D або E). Якщо ви збережете драйвера в розділі, на якому встановлена нинішня операційна система, то після перевстановлення Windows ваші резервні копії драйверів автоматично струться, так як при установці нової системи розділ буде відформатований (Повністю стертий).

 Зберігати драйвера перед переустановлення ми будемо за допомогою невеликої програмки під назвою Driver Genius і процес збереження драйверів дуже простенький.

 Завантажити програму безкоштовно.(на сайті http://driver-genius.ru)

Процес установки програми на комп'ютер дуже легкий, я думаю, що проблем з установкою у вас не буде і переходимо відразу до справи.

Після запуску програми натискаємо на пункт (Резервування).

                                   

                                  дивимся Малюнок№1 

 

У наступному вікні ви побачите, як програма сканує всі пристрої, на яких встановлені драйвера. 

                                     

                                  дивимся Малюнок№2   

 

Далі у нас відкриється вікно, де нам будуть показані всі драйвера, які були встановлені. Рекомендую вам відзначити маркерами(галочками) всі пункти на всякий випадок. Натискаємо далі. 

                                   

                                 дивимся Малюнок№3   

 

Після того як ми відзначили всі пункти, в наступному вікні нам потрібно вибрати тип створюваного архіву. Я особисто раджу вибрати тип (Архів автоінсталлятор), так як після створення такого архіву на новій встановленою операційною системою, вам не потрібно буде знову встановлювати програму Driver Genius, а просто запустити збережений файл і ваші драйвера будуть встановлені. На цьому ж етапі нижче ми повинні вибрати, куди ми хочемо зберегти файл з нашими драйверами. Вище я вже пояснював, куди потрібно зберігати наш архів. Натискаємо далі. 

                                    

                                    дивимся Малюнок№4 

 

Далі у нас проходить резервування драйверів вашого комп'ютера і в кінцевому результаті у нас з'являється вікно, в якому буде сказано, що резервування завершено і буде вказано, де розміщений наш (Архів інсталятор). 

                                     

                                 дивимся Малюнок№5 

 

На даному етапі наша робота з програмою Driver Genius була закінчена. Після всіх цих дій ми перевіряємо місцезнаходження нашого створеного архіву і починаємо переустановку операційної системи Windows. Хочу відразу зазначити, що якщо у вас стояла Windows XP, а ви вирішили встановити Windows 7, то деякі збережені драйвера будуть не сумісні і вам все одно доведеться пошукати в інтернеті відповідні драйвера. Якщо ж ви хочете встановити систему таку як стояла раніше, то проблем ніяких не буде.

Після того як ви переустановили Windows, відкриваємо те місце де був збережений файл Driver Backup і запускаєте двічі натиснувши лівою кнопкою миші. У нас запуститься вікно для установки наших драйверів. Тут нам потрібно поставити галочки навпроти драйверів, які нам потрібно встановити. Якщо не знаєте, які потрібно встановлювати, нижче описаний шлях де можна глянути. Або встановити все.

                                    дивимся Малюнок№6

  

Щоб дізнатися які драйвера нам потрібні, відкриваємо (Мій комп'ютер - Властивості - Обладнання - Диспетчер пристроїв). Пункти, помічені жовтими знаками оклику, або  червоним знаком питання,що означає відсутність драйвера для пристрою.

Я думаю, що для багатьох ця тема була цікава і моя вам порада, не чекайте поганої роботи системи. Зробіть резервну копію поки операційна система ще нормально працює!

 

                                                                       Автор:Ростислав Д. Обновлен 26 июл 2012. Создан 10 апр 2012