Розбиваємо жорсткий диск. варіанти, правила і рекомендації.

Які переваги?!Варіанти(на прикладі 500гб) Правила.Рекомендації.Розбиваємо жорсткий диск ! правила і рекомендації.

 

Чи варто розбивати жорсткий диск? Не в тому сенсі звичайно, що молотком по ньому, а в тому, що - чи варто робити з одного жорсткого диска кілька розділів на жорсткому диску: місця ж ми цією операцією не збільшимо, та й час на цю операцію треба витратити.

Зараз розглянемо це питання більш детально - все буде на прикладі операційної системи Windows 7. По-перше, це система найпопулярніша, по-друге в інших системах принцип такий самий, але методи досягнення мети інші.

Що ми отримуємо розбивши жорсткий диск?

 

Після розбивки користувач отримує замість одного диска C - кілька розділів, кожен з яких матиме власну букву і буде видно в провіднику Windows, як окремий диск.

 

Плюси поділу жорстких дисків:

 

Ну, по-перше, так ми зможемо навести порядок на своєму диску: «мухи окремо - котлети окремо». Ми можемо винести на окремий розділ нашу колекцію музики і відео і при переустановленні Windows ніяких боком цю колекцію не зачіпатимемо. Схеми розподілу я приведу нижче.

 

Безпека - якщо документи ми будемо зберігати на окремому диску, і раптом нам треба відформатувати системний диск С, то зробити це без шкоди даним набагато простіше, коли диск розділений на розділи.

 

Після поділу на розділи ми можемо встановити кілька операційних систем навіть якщо у нас всього один жорсткий диск в системі.

 

Приклади поділу жорстких дисків - приведу декілька прикладів. Рівнятися на мене в даному випадку не обовязково. Розбиття на розділи - процес досить творчий, тому ділимо в залежності від того, для чого ми використовуємо наш диск.

 

Жорсткий диск 500 гігабайт (1 варіант):

 

50 гігабайт - системний розділ, 100 гігабайт - документи і фото, 350 гігабайт - музика і відео.

 

Жорсткий диск 500 гігабайт (2 варіант)

 

150 гігабайт - системний розділ і гри, 50 гігабайт - документи і фото, 50 гігабайт - музика, 250 гігабайт - фільми.

 

Стандартний засіб Windows для розбивки жорсткого диска:

 

У Windows 7 досить зручний засіб для поділу жорсткого диска на розділи. Викликати його не складно. Клікаємо правою кнопкою миші на "Мій комп'ютер" і вибираємо «Управління» і далі «управління дисками».

 

Наприклад - у мене жорсткий диск розбитий на 2 диски по 250 гігабайт. так було  при купівлі ноутбука. Це дуже незручно, тому що частина фільмів доводиться тримати на диску C. Є і прихований розділ - такий розділ прийнятий на ноутбуках ACER: на ньому зберігається ОС для відновлення. Тобто по суті мені і DVD-Rom в ноутбуці не потрібен.

 

Стандартний засіб Windows безумовно непогано, але є інші програми, які працюють навіть краще: Acronis Disk Director Home або Parition Magic - визнані лідери в цій галузі(рекомендую)

 

Так що керуйте розділами жорсткого диска - це вам полегшить роботу в майбутньому і захистить від  проблем.                                                    

                                                                       автор:Ростислав Д.Обновлен 21 фев 2013. Создан 05 апр 2012