USB 3.0 - цікаві та корисні факти

чи вартує купувати ноутбук з USB 3.0?! які переваги?!USB 3.0 - цікаві та корисні факти

 

Відносно недавно почалося масове впровадження USB 3.0. Як ви знаєте довгий час панували два інтерфейси USB: USB 1.1 і USB 2.0. Вони відрізнялися один від одного лише пропускною здатністю. Але у USB до 2.0 включно були суттєві недоліки.

 

Недоліки USB 2.0

 

1. При підключенні один до одного двох пристроїв - одне з них обов'язково ставало головним. Так при підключенні флешки до комп'ютера головним ставав комп'ютер. Це спричиняло неможливість поєднати через USB два комп'ютери.

 

2. Контролер інтерфейсу може працювати тільки в напівдуплексному режимі: це означає-пристрій або брало дані, або їх віддавало, що знижувало можливості USB.

 

3. Та контролер USB 2.0 мав досить велику пропускну здатністю, але при цьому при підключенні декількох пристроїв до контролера швидкість роботи кожного пристрою падала, так як ділилася між ними.

 

4. Невелика сила струму подається на інтерфейс - так деякі пристрої при підключенні до USB 2.0 просто не працювали. Їм були потрібні або два слота USB, або додаткове живлення з мережі.

 

5. Низька швидкість передачі даних на практиці. У теорії швидкість досить висока - до 60 мб / с, але на справді рідко вдається досягти швидкості 33 Мб / с.

 

Всі ці недоліки USB підштовхнули комп'ютерне товариство створити новий істотно вдосконалений інтерфейс USB 3.0.

 

Переваги USB 3.0:

 

1. Роз'єм тепер має 8 контактів, проти 4 у USB 2.0, що підвищує можливості передачі даних до 5 Гбіт / с.

 

2. Контролер здатний тепер одночасно приймати і відправляти дані, що збільшило швидкість роботи.

 

3. USB 3.0 має більш високий показник сили струму. Тепер вінчестер, який на USB 2.0 не грузився буде працювати цілком стабільно. Це дозволить скоротити час зарядки пристроїв від USB. Сили струму тепер достатньо для підключення навіть моніторів.

 

4. USB 3.0 сумісний зі старими стандартами. Так ви можете включити свій улюблений плеєр в новий порт і він буде працювати на максимально можливу для нього швидкість. І навпаки - якщо ви підключите пристрій USB 3.0 до порту USB 2.0, то швидкість роботи пристрою буде обмежена швидкістю роботи порта.

 

 Висновок один, звичайно вартує купувати системні блоки і ноутбуки з USB 3.0, це у сотні раз збільшить швидкість запису і зчитування інформації з флешок .

                                                                    Автор:Ростислав Д. Создан 05 апр 2012