Blu-ray Disc - формат майбутнього?!

проведу власне журналістське рослідування.Blu-ray Disc - формат майбутнього?! проведу власне журналістське рослідування

 

Blu-ray - формат запису дисків, і по ідеї має поступово витіснити DVD

 

Blu-ray цікаві факти:

 

1. Blu-ray - якщо перекладати дослівно, то це означає "синій промінь". Так назвали, тому що при запису як раз і використовується синій промінь. Але знавці англійської скажуть, що синій це "Blue" / Букву "e" спеціально прибрали з назви формату через те, що б була можливість запатентувати технологію. Бо вираз Blue Ray не можна зареєструвати як торгову марку.Ось так.

 

2. Blu-ray брав участь у "війні форматів" з HD DVD з 2006 по 2008 рік. Частина компаній підтримувала один формат, інша частина інший, але Blu-Ray переміг і з 2008 року було офіційно визнано поразку формату HD DVD.

 

3. Диск Blu-ray може вмістити від 33 гігабайт даних. Чим більше в диску шарів - тим більше даних на нього можна записати. Є ймовірність, що зовсім скоро ми побачимо в масовому споживанні диски Blu-Ray по 100 і навіть 200 гігабайт.

 

4. Чому на диск начебто такого ж розміру, як DVD можна записати в кілька разів більше даних? Тому що довжина хвилі синьо-фіолетового лазера менша, ніж червоного, який використовується для запису DVD дисків. Також на дисках Blu-Ray зменшена товщина захисного шару.

 

5. Через те, що захисний шар був тонкий - була велика ймовірність пошкодження даних в результаті подряпин і у свій час диски Blu-Ray випускали в спеціальних картриджах. Але згодом якість покриття поліпшили в декілька разів.

 

6. Blu-Ray диски були сприйняті кіноіндустрією спочатку на ура, так як захист від нелегального копіювання була значно покращена. Але всьому приходить кінець і диски Blu-Ray зараз теж можна взламати і підробляти.

 

7. BD-Live - цікава технологія, яку винайшла Sony. Вона дозволяє дивитися додаткові матеріали, інтерв'ю з акторами і т.п. - Загалом усе те, чого на диск видавці не могли вміщувати.

 

Висновок можна зробити один - формат Blu-Ray зараз на слуху і поступово набирає обертів. Дисків в цьому форматі на прилавках магазинів з кожним днем ​​стає все більше. Тому ризикну зробити такий прогноз: в 2014-2015 роках формат Blu-Ray буде у рази переважати формат DVD.

                                                                    Автор: Ростислав Д.Создан 05 апр 2012