Основні правила експлуатації акумуляторних батарей ноутбуків

інформація для тих, хто хоче "не вбити" свій акумулятор!!!  Чи потрібно слідкувати, "тренувати", калібрувати акумулятор? Чи розумно знімати його, так би мовити зберігаючи його потужність? 

 і т.д. Постараюсь дати відповіді на ці запитання.

Останнім часом розвелося багато вигадок щодо експлуатації батарей ноутбуків. ЛЮДИ від НЕЗНАННЯ вбивають свої акумулятори, потім засмучуються, і аж тоді починають шукати "крайнього".  

 

Перечитавши десятки форумів, відсортувавши самі цікаві поради дійсно розумних людей, для себе винайшов саму ефективну ФОРМУЛУ експлуатації акумулятора ноутбука:

Перерахую основні помилки, які Ви допускаєте:
1) У програмі Battery Miser обов'язково в розділі «Battery Alarm» встановіть всі галочки за замовчуванням. Тобто повинні бути встановлені межі спрацювання системи(оповіщення)  5% і 2%. Це дуже важливо! Бо літієва батарея дуже боїться глибоких розрядів. Прибираючи галочки в «Battery Alarm» або знижуючи поріг спрацювання системи, Тоді слід чекати передчасного ізносу.
2) У жодному випадку, НЕ Вартує НЕ ВКЛЮЧАТИ живлення до моменту повної розрядки! Будь-яка літієва батарея, «віддає» знаходячися в зарядженому стані, ніж в розрядженому. Чим частіше Ви заряджаєте літієву батарею, тим довше вона прослужить!
3) Не треба чекати повної розрядки! Поясню чому. Як уже говорив, батарея «не любить» розрядів, це по перше. По друге, фактичним кінцем одного робочого циклу і початком іншого є зниження напруги на елементах акумулятора до 3 вольт. Це означає, що чекаючи повного розряду Ви відбираєте в батареї по одному робочому циклу. Найнеприємніше тут те, що у літієвих акумуляторів загальна кількість робочих циклів, помітно нижча, ніж у батарей попередніх поколінь (нікелевих, наприклад).
4) Не варто відключати адаптер живлення від ноутбука при досягненні батареєю повної зарядки. За Вас це зробить схема захисту, яка в обов'язковому порядку (вона присутня у кожній літієвій батареї). У народі схему захисту зазвичай називають контролером. Основне завдання цих схем захисту полягає в наступному, вони застерігають батареї від перезарядки і перегріву.

Дотримуючись цих правил, життя батареї значно збільшиться.

Тепер про "повернення" початкової ємності. Даю 99%, що  ємність Вашої батареї знаходиться в нормі. Цифри, які відображають ємність батарей в старих версіях Battery Miser не відповідають дійсності. Про це вже не однократно писала служба технічної підтримки LG. Крім того, реальна ємність батарей багато разів була перевірена (у тому числі і мною особисто) спеціальним обладнанням (Battery Analyses). Результати були такі, незалежно від цифр в Battery Miser ні в однієї випробуваної батареї питома ємність не була нижче критичного порога 80%.

Скажу з повною упевненістю, контролер в принципі не здатний виміряти реальну питому ємність акумулятора. Будь-яка людина, хоч трохи розбирається в електроніці, мене  зрозуміє.

Для того, щоб позбутися упередження про НІБИТО несправності батареї, рекомендую зробити наступне, Але відразу зазначу, ПОВТОРЮВАТИ ЧАСТО ЦІ РЕКОМЕНДАЦІЇ НЕ СЛІД, в них немає особливого сенсу, а термін служби батареї зменшиться, отже:

1) Зарядіть повністю батарею.
2) Встановіть Battery Miser версії 3.5 або нижче. Прослідкуйте, що в пункті «Battery Alarm» встановлені всі галочки.
3) Далі потрібно встановити режим «Maximum Battery Life». Вимкніть від ноутбука адаптер живлення та дочекайтеся поки розряд акумулятора дійде до 2% і операційна система автоматично піде у режим очікування.
4) Під час цього слідкуйте за тим, що б струм розряду був не більше 1 ампера. Це дуже зручно відстежувати за графіком Battery Misera в пункті "Battery information». Замість вимірювання [W] встановіть [A].
5) Для того, щоб система, раніше ніж це потрібно, не йшла в режим очікування під час розряду акумулятора, в розділі «Hibernation» в пункті «Battery mode» встановіть параметри «Never».

Після того як розряд батареї дійде до 2% і система піде в режим очікування, підключіть адаптер і розбудіть комп'ютер. І ОСЬ ВОНО - ЧУДО, в розділі «Battery information» питома ємність батареї значно зросте.

НЕ ВАРТО, ставитися до цього методу СЕРЙОЗНО. ЦЕ НЕ БІЛЬШЕ, НІЖ ВІЗУАЛЬНИЙ ОБМАН! НІ В ОДНОМУ Акумулятор У СВІТІ, Питома ємність ХІМІЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ не може стрибати В ТАКОМУ МЕЖІ, ОСОБЛИВО В ВЕЛИКУ СТОРОНУ!

Насправді з батареєю і так все було добре, а даний фокус - не більш ніж гра цифр. Це явище пояснюється наступним чином, контролер не маючи можливості заміряти реальну ємність акумулятора, робить це непрямим чином, тобто він припускає, що ємність батареї змінилася. Далі він передає цю інформацію операційній системі, а та в свою чергу Battery Miser-у будь-якої іншої подібної програми. Одним словом, алгоритм визначення ємності у цього контролера досить недосконалий, від сюди і з'являються шокуючі цифри про нібито різкому зниженні або збільшенні ємності.

Для того, щоб не давати надалі «їжу» деяким сумнівним особам, люблячим по-триндіти , LG в останніх версіях Battery Miser взагалі прибрала пункт, що відображає ємність акумулятора.

 

Ще насмілюся зробити таке твердження:
1. Термін служби хорошого літієвого акумулятора приблизно однаковий для випадків: 
а). Роботи його в режимі заряд-розряд (не екстремальному, а штатному - по мірі необхідності)
б). підтримці його постійно в зарядженому стані
2. Старіння літієвих акумуляторів неминуча (як Ви вже говорили) і в середньому падіння ємності до 50% відбувається за 2-2,5 роки залежно від режиму експлуатації
                                                  
                      автор:Ростислав Д. 

 

 

  

 
Создан 16 мар 2012