Оперативна память(рекомендації)

як вибрати оперативну память, загальні рекомендації, ціниПри виборі оперативної пам'яті в першу чергу слід звернути увагу на фірму-виготівника. Брати варто RAM відомих виробників - Samsung (SEC), Micron, Hynix (Hyundai), Kingston, Corsair, OCZ, Transcend, TwinMos.

Далі звертаємо увагу на числа, що вказуються після типу пам'яті (наприклад, РС400 3200). В даному випадку число 400 означає подвоєну тактову частоту пам'яті в мегагерцах (MHz), a 3200 - швидкість роботи в мегабайтах в секунду (Mb/s). Тримати в пам'яті усе це, загалом, не треба - досить пам'ятати, що чим більше циферки після назви пам'яті, тим краще.

Наступний важливий параметр при виборі RAM - це CAS Latency, або CL. Цей параметр означає час затримки при зверненні до пам'яті. Простіше кажучи - скільки часу комп'ютеру треба для здійснення циклу читання/запису в пам'ять/з пам'яті. Але це теж запам'ятовувати абсолютно необов'язково - досить запам'ятати, що чим менше цей параметр, тим краще.

Зовсім незайвим при купівлі оперативної пам'яті буде поцікавитися про її сумісність з материнською платою. Щоб не потрапити в халепу, слід брати пам'ять DDR-типу і побоюватися пам'яті RIMM : вона була призначена для перших Pentium IV, визнана неперспективною і вже давно не робиться.

Скільки пам'яті потрібна вашій машині? Для офісного або простого домашнього комп'ютера (поспілкуватися з друзями в Інтернеті, обробити фото з цифрового фотоапарата, подивитися фільм) досить буде 512-1024 мегабайт (Mb). Якщо ж ваша робота пов'язана з графікою, відео, аудіо або ви хочете грати в сучасні ігри, то об'єм пам'яті треба як мінімум подвоїти чи потроїти- до 1-3 гігабайта (Gb). Втім, якщо вас дратують "гальма" під час роботи або гри або ви хочете узяти пам'ять з далеким прицілом на застарівання комп'ютера, то RAM можна збільшити аж до 4-гігабайти і більше. 

Слід зауважити, що оперативна пам'ять робиться із вже передвстановленим фіксованим об'ємом - як правило, крок в сучасних планках складає 1 Гігабайт. В материнську плату, як правило, можна вставити до 4 планок. Якого об'єму і скільки їх буде - вирішувати тільки вам. Майте лише на увазі, що чим більше об'єм однієї планки, тим вища ціна, тобто одна планка на 1 Гігабайт коштуватиме трохи дорожче, ніж дві по 512 Мб, але при цьому економиться місце на материнській платі.

 Ціни станом на березень 2012(приблизно)  для ПК: ДДР3 1024мгб  100-120грв, 2048мгб 120-170грв, 4 гб 200-250грв(залежно від бренду) для ноутів дороще. Успіхів у виборі))                                                                                                                                                      автор:Ростислав Д.Создан 16 мар 2012